O nás

„Cesta terapeuta vznikla koncom roku 2021 a odvtedy ponúka pomocnú ruku budúcim a začínajúcim kolegom v pomáhajúcich profesiách na ceste k splneniu si sna o vlastných službách.“

Inšpirácia pre vznik projektu

Inšpiráciou boli naši vlastní klienti, ktorí nám hovorili, že o ceste pomáhajúcej profesie už dlhšie uvažujú a aj sa aktívne vzdelávajú, no s vlastnými službami zatiaľ nevyštartovali do praxe.

Kľúčové zistenie

Začali sme sa intenzívnejšie zaujímať o to, prečo to tak je a čo im chýba na to, aby urobili ten rozhodujúci krok. Zistili sme, že im chýba relatívne málo: cielená podpora v prvých krokoch ich cesty.

Pomoc naberá formu

Rozhodli sme sa podeliť o naše skúsenosti a znalosti a vytvorili sme rôzne vzdelávacie formáty a formy podpory pre začínajúcich kolegov na ich ceste k pretaveniu sna o vlastných službách do reality.

A to sme my

Mgr. Lenka Madudová

Moja cesta terapeuta sa začala štúdiom psychológie, pretože ma odjakživa zaujímala sféra ľudskej psychiky. Popri štúdiu som vyštudovala kineziológiu – One Brain metódu, čo bolo motivované záujmom o alternatívnejšie prístupy k pomoci človeku. V roku 2013 sme spolu s rodinou založili Školu intuície, ktorá sa venuje rozvoju intuície u detí a dospelých a úspešne funguje dodnes.

V roku 2017 som s ľuďmi začala pracovať individuálne a pomáhať im s riešením rôznych problémov a výziev v ich životoch. Neskôr som sa rozhodla špecializovať na témy spojené so zdravím, telom a jeho symptómami. O moje znalosti som sa priebežne delila aj na kurzoch - v offline, ale aj online priestore.

Dnes sa venujem predovšetkým téme regulácie nervovej sústavy, ktorá prispieva k riešeniu mnohých fyzických a psychických problémov. Vzdelávanie v tejto téme ako aj nervové terapie ponúkam vo vlastnom projekte "Nervové fitko".

Mag.phil Veronika Madudová, MBA

K práci s ľuďmi som sa dostala neplánovane. Po štúdiu na viedenskej univerzite a 6 rokoch práce u daňového poradcu ma život napokon priviedol k veľkej otočke v mojom smerovaní.

Pod hlavičkou pragmatickej spirituality od roku 2016 ponúkam individuálne konzultácie, tvorím kurzy a iné vzdelávacie formáty zamerané na sebarozvoj. Čiste materialistický pohľad na svet mi nikdy nebol blízky, a tak spájam spirituálne princípy s výzvami a témami našich každodenných životov. Pragmaticky, bez zbytočného ezo balastu 😉 a s jediným cieľom: dopomôcť druhým k lepšiemu pochopeniu seba a jednoduchšej navigácii životom.

Rok 2020 ma (tak ako mnohých) prinútil presunúť sa do online priestoru, čím zároveň začalo aj obdobie intenzívnejšieho vzdelávania v oblasti (online) podnikania a marketingu. Z čoho teraz môžu profitovať aj začínajúci kolegovia, s ktorými sa nám skrížia cesty v Ceste terapeuta.