Tvoja budúcnosť
v pomáhajúcej profesii

Praktická pomoc pri praktických krokoch

Online kurz pre budúcich a začínajúcich terapeutov*

(* terapeutov, koučov, inštruktorov, poradcov a sprievodcov)

Chystáš sa vykročiť na cestu pomáhajúcej profesie? 


Absolvovala si alebo práve absolvuješ kurzy a zbieraš znalosti a zručnosti vo vybranej oblasti (terapeutickej) pomoci druhým, ktoré chceš ponúkať v podobe vlastných služieb?

V takom prípade si sa už možno zamýšľala aj nad tým, čo sú tie ďalšie praktické kroky, ktoré budeš musieť na svojej ceste urobiť, aby tvoj zámer pomáhať druhým mohol nabrať konkrétnu a hmatateľnú formu. 

Ak sú toto otázky, ktoré si kladieš aj ty,

tak sa pridaj do online kurzu „Tvoja budúcnosť v pomáhajúcej profesii“, ktorý ti pomôže:

V kurze na teba čaká týchto 6 modulov

Modul 1 - Kedy môžem začať?

 • Za akých okolností môžem ponúkať vlastné služby pomoci druhým?
 • Ako je to so vzdelaním a kvalifikáciami – kedy môžem vykročiť do praxe?
 • Ako prekonať počiatočné pochybnosti o svojej spôsobilosti pomáhať druhým a kedy sú moje pochybnosti na mieste?

Modul 2 - Moja služba

 • Čo potrebujem zohľadniť pri tvorbe vlastnej ponuky služieb?
 • Ako z môjho vzdelania/poznania/skúseností vytvorím zmysluplné a pre mojich klientov zrozumiteľné služby, ktoré budú pomáhať?
 • Aký typ služieb sa ťažko predáva a ako sa tomu vyhnúť?

Psst, chceš nakuknúť do kurzu?

Vyplň formulár a získaj prístup k ochutnávke prvých dvoch modulov kurzu. Ochutnávka je zdarma.

Tvoje osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe tvojho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov. Svoj súhlas môžeš kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili. 

Modul 3 - Praktický štart do praxe

 • Aké praktické formality na mňa čakajú pred štartom do praxe (založenie firmy/živnosti, náklady spojené s vykonávaním zárobkovej činnosti, právne minimum pri poskytovaní služieb atď.)?
 • Čo ďalšie potrebujem pre hladký štart do praxe (financie, web/siete, atď.)?

Modul 4 - Získavanie klientov

 • Ako je to s marketingom a čo ak sa v tom vôbec nevyznám alebo ma to nebaví?
 • S čím musím počítať, ak chcem mať klientov pre moje služby?
 • Ako rozlíšim, do čoho v rámci propagácie mojich služieb potrebujem a do čoho nepotrebujem investovať svoj čas, energiu a peniaze?

Modul 5 - Realita práce terapeuta

 • Aké najčastejšie výzvy ma na ceste terapeuta čakajú a ako ich úspešne zvládnem?
 • Čo všetko patrí k práci terapeuta okrem práce s klientmi?
 • Ako vykonávať prácu terapeuta tak, aby prinášala naplnenie?

Modul 6 - Moje ďalšie kroky

Tu sa zamyslíš sa nad svojou ďalšou stratégiou a odpovieš si na otázky:

 • Kde sa na svojej ceste terapeuta momentálne nachádzam?
 • Čo všetko už mám a čo si ešte potrebujem doplniť, aby sa môj sen o vlastných službách mohol premeniť na realitu?
 • Aké najbližšie akčné kroky potrebujem na svojej ceste urobiť?

Kurz je pre teba, ak:

Kurz je vhodný pre ľudí v rôznych oblastiach a odvetviach pomáhajúcich profesií – tých tradičných, ale aj tých alternatívnych. Kurz je vhodný pre terapeutov, koučov, sprievodcov a poradcov.

 

 

Ak ťa kurz zaujal, ale máš pochybnosti, či je vhodný aj pre teba, kontaktuj nás: info@cestaterapeuta.sk

 

Čo povedali o kurze jeho účastníčky

"Kurz prelomil moje obavy ohľadne podnikania a dodal mi odvahu a veľkú chuť začať pracovať v oblasti, ktorú milujem! Veľmi mi pomohol moment presnej definície mojej služby a uvedomenie si, čo všetko už viem a mám k dispozícii pre môj štart. Pre mňa osobne bol kurz naplnený informáciami dostatočne, veľmi som uvítala možnosť pýtať sa a diskutovať o praktických témach. A zároveň sme dostali materiály plus linky na množstvo informácií, za mňa naozaj veľká spokojnosť. Vedela som čo chcem robiť, aj zopár praktických otázok som mala zodpovedaných, ale nevedela som ako začať a aký sled krokov mám zvoliť, jednoducho mi chýbala nezávislá podpora a tú som na kurze dostala naozaj dostatočne. Aktuálne si dorábam vzdelanie a postupne si zhromažďujem potrebné doklady, chystám priestory, zabezpečujem si spolupracovníkov, čiže praktické kroky pred samotným spustením mojej cesty terapeuta. Bez kurzu by som nebola takto ďaleko a skôr by som asi len snívala ako konala. Mne sa veľmi páčilo, že mi kurz nastavil pravdivé zrkadlo, aby som si uvedomila čo naozaj chcem a či to naozaj chcem. Účastníci kurzu môžu očakávať veľmi praktické rady a informácie, ktoré sú veľmi nápomocné na orientáciu kde sa účastník aktuálne nachádza, čo má a čo ešte potrebuje na úspešný štart. Ja osobne som získala zorganizovanie celého môjho fungovania a odvahu vykročiť na cestu terapeutky s pokojnou mysľou."
Paťa Š.
Účastníčka kurzu
5/5
"Keď som sa prihlásila do kurzu, bola som práve v tej fáze, že som hľadala informácie, ako začať, cítila som sa tým zahltená a to som reálne neriešila ešte všetky oblasti, ktoré sa začatia týkajú....teda tento kurz to akoby spravil za mňa, ďakujem vám! Z kurzu si odnášam veľa informácií a praktických rád. Pomohol mi pohľad na marketing, tým som sa vôbec nezaoberala, taktiež náhľad na formality, ktoré sú potrebné ako všeobecné obchodné podmienky, či GDPR. Taktiež sa mi páčilo, že sa nemôžeme spoľahnúť len na spätnú väzbu len od rodiny a známych, taktiež ako sa postarať o seba, či klienta, taktiež ako si zadefinovať svoju službu, aj ako rozmýšľať o svojej cieľovke a pri nej aj o cene. Teraz som si vedomá všetkých oblastí a krokov, ktoré sú dôležité, a budem ich zapracovávať, ako bude potrebné. Určite kurz odporúčam ďalej! Vďaka nemu si človek ušetrí kopec energie a času, pretože si za tých 6 týždňov spraví dobrý prehľad a bude vedieť čomu a ako sa chce venovať."
Katka Š.
Účastníčka kurzu
5/5
"Mne tento kurz veľmi pomohol správne si zadefinovať a vyšpecifikovať službu, ktorú chcem ponúkať. Upratala som si svoje predstavy o mojich službách a o tom, ako spojiť moje zručnosti a aj predaj fyzických produktov zameraných na zdravie do jedného „reštart“ balíčka. Veľmi mi tiež pomohli konkrétne návody z lekcie „Realita práce terapeuta“. Ostatné lekcie mi pomohli doplniť si informácie v témach, ktoré som si už začala samostatne študovať. Tento kurz ponúka v podstate jednoduchý a zrozumiteľný postup, ktorý pomôže každému, kto sa chce vydať na cestu pomáhajúcej profesie, aby si ujasnil čo vlastne chce, ako to chce, čo od toho reálne môže očakávať, s čím sa môže stretávať a ak sa rozhodne vyštartovať, aby na nič podstatné nezabudol."
Katka B.
Účastníčka kurzu
5/5
"Do kurzu som sa prihlásila, lebo som hľadala odpoveď na to, či sa cestou terapeuta skutočne vydať a chcela som sa zorientovať v tom, čo všetko to prakticky zahŕňa. Kurz veľmi systematickým spôsobom ponúka informácie zhrnuté do tematických celkov, ktoré sú pre začiatok podnikania s vlastnými terapeutickými službami dôležité. Informácie zároveň zahŕňajú aj konkrétne skúsenosti lektoriek z praxe, čo vnímam ako plus. Mne veľmi pomohla druhá lekcia „Moja služba“. Vďaka v nej obsiahnutému návodu som si dosť vyjasnila, akú službu chcem pre začiatok ponúkať a čas ukáže, kam sa to ďalej vyvinie. To ešte vyjasnia ďalšie fázy môjho štúdia a to, ako sa s nimi vysporiadam. Super bola tiež lekcia „Realita práce s klientom“ a v nej obsiahnuté informácie k práci s klientom. Lekcie kurzu obsiahli všetky dôležité témy a to, čo je pre štart potrebné. Vyjasnila som si mnohé pochybnosti o tom, čo mám alebo nemám robiť a ako. "
Zuzana K.
Účastníčka kurzu
5/5

Kurz prebieha online formou samoštúdia

Ku kurzu dostaneš navyše tieto BONUSY

Video: Papučový terapeut

Video, ktoré by mal vidieť každý budúci/začínajúci terapeut a v ktorom sa dozvieš:

 • Akým chybám sa vyvarovať, keď ťa prepadne neodolateľná chuť pomáhať tvojim najbližším?
 • Ako si nastaviť hranice pre pomoc v kruhu rodiny?
 • Prečo sa na ceste terapeuta nespoliehať na feedback, ktorý na svoje služby dostaneš od rodiny a priateľov?  

Video: Zručnosti terapeuta dnešnej doby

Bonusové video z nášho pokročilejšieho mentoringu, v ktorom sa dozvieš:

 • Ako správne komunikovať s klientom a získať jeho dôveru, na ktorej môžeš budovať peknú a zmysluplnú spoluprácu
 • Ako sa naladiť na klienta
 • Ako nepreberať zodpovednosť za klienta a ako ho povzbudiť v procese vašej spolupráce
 • Klient ako studnica zaujímavých informácií a súvislosti pre tvoj vlastný život

Audio záznam z Q/A stretnutí​

na ktorých sme odpovedali na otázky od účastníkov minulých kôl kurzu. Nájdeš tu odpovede na otázky, praktické inšpirácie a ďalšie rady a tipy k témam, ktoré súčasťou kurzu priamo neboli, no týkajú sa práce terapeuta.

Kurzom ťa budú sprevádzať

Veronika

Mgr. Veronika Madudová, MBA

S ľuďmi pracujem od roku 2015 – pod hlavičkou pragmatickej spirituality ponúkam individuálne konzultácie na rôzne životné situácie a témy. Som autorkou navigačno-informačnej pomôcky s názvom Quantasha Kompas, v ktorej poskytujem obsiahlejšie individuálne informácie a strategické vhľady do rôznych tém a oblastí života, ktoré mojim klientom dávajú zabrať. Na konte mám tiež niekoľko autorských kurzov – offline a online. Od roku 2020 sa intenzívne vzdelávam aj v oblasti online podnikania a marketingu, pretože doba sa mení a kladie zvýšené nároky aj na nás – ľudí v pomáhajúcich profesiách 🙂 

 

Svoje skúsenosti v pomáhajúcej profesii teraz zdieľam s budúcimi a začínajúcimi kolegami, pretože vidím, že dopyt po terapeutických službách naďalej rastie. Teším sa, keď sa stretneme v rámci tohto online kurzu! 

Lenka

Mgr. Lenka Madudová

Po úspešnom absolvovaní štúdia psychológie a niekoľkých kurzov zameraných na alternatívnejšie prístupy pomoci človeku som sa v roku 2017 začala naplno venovať individuálnej práce s ľuďmi, predovšetkým v témach spojených so zdravím, telom a jeho symptómami. Moje skúsenosti s tematikou psychosomatiky som zdieľala aj v rámci článkov v časopise Balans. Aktuálne svoje znalosti ponúkam vo firemnom prostredí v rámci firemných vzdelávacích programov a teambuildingov.

 

Teším sa, že môžem poskytnúť pomocnú ruku budúcim a začínajúcim kolegom terapeutom, ktorí chcú vyštartovať do terénu s vlastnými službami. V rámci tohto online kurzu ti rada pomôžem lepšie sa zorientovať v tom, čo ťa na tvojej ceste terapeuta ešte len čaká.