Tvoja budúcnosť
v pomáhajúcej profesii

6-týždňový orientačný online kurz pre budúcich terapeutov*

(* terapeutov, koučov, inštruktorov, poradcov a sprievodcov)

Kurz štartuje 2.októbra 2023. Prihlášky prijímame do 27.9.2023.

Ak si si na tieto otázky odpovedala ÁNO,

tak ťa pozývame do 6-týždňového online kurzu s naším vedením „Tvoja budúcnosť v pomáhajúcej profesii“, ktorý ti pomôže:

Čo ťa v kurze čaká

Týždeň 1 - Kedy môžem začať?

 • Za akých okolností môžem ponúkať vlastné služby pomoci druhým?
 • Ako je to so vzdelaním a kvalifikáciami – kedy môžem vykročiť do praxe?
 • Ako prekonať počiatočné pochybnosti o svojej spôsobilosti pomáhať druhým a kedy sú moje pochybnosti na mieste?

Video ukážka z 1. týždňa kurzu

Týždeň 2 - Moja služba

 • Čo potrebujem zohľadniť pri tvorbe vlastnej ponuky služieb?
 • Ako z môjho vzdelania/poznania/skúseností vytvorím zmysluplné a pre mojich klientov zrozumiteľné služby, ktoré budú pomáhať?
 • Aký typ služieb sa ťažko predáva a ako sa tomu vyhnúť?

Video ukážka z 2. týždňa kurzu

Týždeň 3 – Praktický štart do praxe

 • Aké praktické formality na mňa čakajú pred štartom do praxe (založenie firmy/živnosti, náklady spojené s vykonávaním zárobkovej činnosti, právne minimum pri poskytovaní služieb atď.) ?
 • Čo ďalšie potrebujem pre hladký štart do praxe (financie, web/siete, atď.)?

Týždeň 4 - Získavanie klientov

 • Ako je to s marketingom a čo ak sa v tom vôbec nevyznám alebo ma to nebaví?
 • S čím musím počítať, ak chcem mať klientov pre moje služby?
 • Ako rozlíšim, do čoho v rámci propagácie mojich služieb potrebujem a do čoho nepotrebujem investovať svoj čas, energiu a peniaze?

Video ukážka zo 4. týždňa kurzu

Týždeň 5 - Realita práce terapeuta

 • Aké najčastejšie výzvy ma na ceste terapeuta čakajú a ako ich úspešne zvládnem?
 • Čo všetko patrí k práci terapeuta okrem práce s klientmi?
 • Ako vykonávať prácu terapeuta tak, aby prinášala naplnenie?

Týždeň 6 - Moje ďalšie kroky

V poslednom týždni dostaneš príležitosť zamyslieť sa nad svojou ďalšou stratégiou a zareflektovať si pritom nad otázkami:

 • Kde sa na svojej ceste terapeuta momentálne nachádzam?
 • Čo všetko už mám a čo si ešte potrebujem doplniť, aby sa môj sen o vlastných službách mohol premeniť na realitu?
 • Aké najbližšie akčné kroky potrebujem na svojej ceste urobiť?

Kurz je pre teba, ak:

Kurz je pre budúcich terapeutov z rôznych oblastí a odvetví*, ktorí chcú ponúkať vlastné služby v oblasti zdravia, duševného zdravia a osobnostného rozvoja. Kurz môžu navštíviť budúci terapeuti, kouči, inštruktori, sprievodcovia a poradcovia.

 

* Zdravie/telo: ajurvéda, TČM, bodywork, psychosomatika, dietetika, joga, fyzioterapia, masáže, kraniosakrálna terapia, aromaterapia atď. Myseľ/emócie/podvedomé vzorce: Psychológia/psychoterapia, koučing, Thetahealig, Acces Bars, dychové a relaxačné techniky, mindfullness, kineziológia, EFT, SRT, Bachove esencie, NLP, etikoterapia atď. Iné: arteterapia, muzikoterpia, práca s energiou, reiki, kvantovanie, regresná terapia, SRT, Akáša, tarot, astrológia, numerológia atď.

Čo povedali o kurze jeho účastníčky

"Kurz prelomil moje obavy ohľadne podnikania a dodal mi odvahu a veľkú chuť začať pracovať v oblasti, ktorú milujem! Veľmi mi pomohol moment presnej definície mojej služby a uvedomenie si, čo všetko už viem a mám k dispozícii pre môj štart. Pre mňa osobne bol kurz naplnený informáciami dostatočne, veľmi som uvítala možnosť pýtať sa a diskutovať o praktických témach. A zároveň sme dostali materiály plus linky na množstvo informácií, za mňa naozaj veľká spokojnosť. Vedela som čo chcem robiť, aj zopár praktických otázok som mala zodpovedaných, ale nevedela som ako začať a aký sled krokov mám zvoliť, jednoducho mi chýbala nezávislá podpora a tú som na kurze dostala naozaj dostatočne. Aktuálne si dorábam vzdelanie a postupne si zhromažďujem potrebné doklady, chystám priestory, zabezpečujem si spolupracovníkov, čiže praktické kroky pred samotným spustením mojej cesty terapeuta. Bez kurzu by som nebola takto ďaleko a skôr by som asi len snívala ako konala. Mne sa veľmi páčilo, že mi kurz nastavil pravdivé zrkadlo, aby som si uvedomila čo naozaj chcem a či to naozaj chcem. Účastníci kurzu môžu očakávať veľmi praktické rady a informácie, ktoré sú veľmi nápomocné na orientáciu kde sa účastník aktuálne nachádza, čo má a čo ešte potrebuje na úspešný štart. Ja osobne som získala zorganizovanie celého môjho fungovania a odvahu vykročiť na cestu terapeutky s pokojnou mysľou."
Paťa Š.
Účastníčka kurzu
"Mne tento kurz veľmi pomohol správne si zadefinovať a vyšpecifikovať službu, ktorú chcem ponúkať. Upratala som si svoje predstavy o mojich službách a o tom, ako spojiť moje zručnosti a aj predaj fyzických produktov zameraných na zdravie do jedného „reštart“ balíčka. Veľmi mi tiež pomohli konkrétne návody z lekcie „Realita práce terapeuta“. Ostatné lekcie mi pomohli doplniť si informácie v témach, ktoré som si už začala samostatne študovať. Tento kurz ponúka v podstate jednoduchý a zrozumiteľný postup, ktorý pomôže každému, kto sa chce vydať na cestu pomáhajúcej profesie, aby si ujasnil čo vlastne chce, ako to chce, čo od toho reálne môže očakávať, s čím sa môže stretávať a ak sa rozhodne vyštartovať, aby na nič podstatné nezabudol."
Katka B.
Účastníčka kurzu
"Keď som sa prihlásila do kurzu, bola som práve v tej fáze, že som hľadala informácie, ako začať, cítila som sa tým zahltená a to som reálne neriešila ešte všetky oblasti, ktoré sa začatia týkajú....teda tento kurz to akoby spravil za mňa, ďakujem vám! Z kurzu si odnášam veľa informácií a praktických rád. Pomohol mi pohľad na marketing, tým som sa vôbec nezaoberala, taktiež náhľad na formality, ktoré sú potrebné ako všeobecné obchodné podmienky, či GDPR. Taktiež sa mi páčilo, že sa nemôžeme spoľahnúť len na spätnú väzbu len od rodiny a známych, taktiež ako sa postarať o seba, či klienta, taktiež ako si zadefinovať svoju službu, aj ako rozmýšľať o svojej cieľovke a pri nej aj o cene. Teraz som si vedomá všetkých oblastí a krokov, ktoré sú dôležité, a budem ich zapracovávať, ako bude potrebné. Určite kurz odporúčam ďalej! Vďaka nemu si človek ušetrí kopec energie a času, pretože si za tých 6 týždňov spraví dobrý prehľad a bude vedieť čomu a ako sa chce venovať."
Katka Š.
Účastníčka kurzu
"Do kurzu som sa prihlásila, lebo som hľadala odpoveď na to, či sa cestou terapeuta skutočne vydať a chcela som sa zorientovať v tom, čo všetko to prakticky zahŕňa. Kurz veľmi systematickým spôsobom ponúka informácie zhrnuté do tematických celkov, ktoré sú pre začiatok podnikania s vlastnými terapeutickými službami dôležité. Informácie zároveň zahŕňajú aj konkrétne skúsenosti lektoriek z praxe, čo vnímam ako plus. Mne veľmi pomohla druhá lekcia „Moja služba“. Vďaka v nej obsiahnutému návodu som si dosť vyjasnila, akú službu chcem pre začiatok ponúkať a čas ukáže, kam sa to ďalej vyvinie. To ešte vyjasnia ďalšie fázy môjho štúdia a to, ako sa s nimi vysporiadam. Super bola tiež lekcia „Realita práce s klientom“ a v nej obsiahnuté informácie k práci s klientom. Lekcie kurzu obsiahli všetky dôležité témy a to, čo je pre štart potrebné. Vyjasnila som si mnohé pochybnosti o tom, čo mám alebo nemám robiť a ako. "
Zuzana K.
Účastníčka kurzu

Ako bude kurz prebiehať

Cena kurzu

€ 150 

 • Prístup do samostatnej členskej sekcie s video obsahmi ku kurzu (platný po dobu kurzu a 3 mesiacov po jeho skončení)
 • Materiály k úlohám na stiahnutie
 • 3 spoločné online stretnutia na Zoome venované tebe a tvojim otázkam

Ku kurzu pre teba máme tieto BONUSY

Facebooková skupina ku kurzu

Ku kurzu bude aj samostatná súkromná skupina na Facebooku, v ktorej sa môžeš spojiť s tvojimi kolegami a spolužiakmi v kurze a zdieľať svoje uvedomenia a zistenia k jednotlivým úlohám. V skupine na teba tiež čakajú výzvy k jednotlivým lekciám, do ktorých sa môžeš zapojiť. Je to tiež priestor pre tvoje otázky, na ktoré ti radi odpovieme, keď sa nebudeš môcť zúčastniť niektorého zo stretnutí na Zoome.  

Záznam z workshopu

Záznam z workshopu, na ktorom:

 • si bližšie posvietiš na svoju hlbšiu motiváciu ponúkať terapeutické služby 
 • zistíš, ako tvoje PREČO ovplyvňuje podobu tvojich služieb, ale aj spôsob, akým svoju terapeutickú prax prakticky rozvíjaš
 • zistíš, k akým (zbytočným) komplikáciám obvykle vedie nedostatočné poznanie svojho PREČO a ako sa im vyhnúť
 • nastavíš si kroky, ktoré potrebuješ podniknúť na to, aby si na svojej ceste terapeuta svoje PREČO napĺňala a budoval tak niečo, s čím budú spokojní nielen tvoji klienti, ale aj ty sám 

Video: Papučový terapeut

Video, ktoré by mal vidieť každý budúci/začínajúci terapeut a v ktorom sa dozvieš:

 • Akým chybám sa vyvarovať, keď ťa prepadne neodolateľná chuť pomáhať tvojim najbližším?
 • Ako si nastaviť hranice pre pomoc v kruhu rodiny?
 • Prečo sa na ceste terapeuta nespoliehať na feedback, ktorý na svoje služby dostaneš od rodiny a priateľov?  

Prihláška do kurzu

Kurz začína 2.10.2023 a trvá 6 týždňov. Jeho súčasťou sú video obsahy na každý týždeň + 3 spoločné interaktívne stretnutia na Zoome. Video obsahy budeš mať prístupné v samostatnej členskej sekcii počas kurzu a po dobu troch mesiacov po jeho skončení.

Kurzom ťa budú sprevádzať

Veronika

Mgr. Veronika Madudová

S ľuďmi pracujem od roku 2015 – pod hlavičkou pragmatickej spirituality ponúkam individuálne konzultácie na rôzne životné situácie a témy. Som tiež autorkou navigačno-informačnej pomôcky s názvom Quantasha Kompas, v ktorej poskytujem obsiahlejšie individuálne informácie a strategické vhľady do rôznych tém a oblastí života, ktoré mojim klientom dávajú zabrať. Na konte mám tiež niekoľko autorských kurzov – offline a online. Od roku 2020 sa intenzívne vzdelávam aj v oblasti online podnikania a marketingu, pretože doba sa mení a kladie zvýšené nároky aj na nás – ľudí v pomáhajúcich profesiách 🙂 

 

Svoje skúsenosti v pomáhajúcej profesii teraz zdieľam s budúcimi a začínajúcimi kolegami, pretože vidím, že dopyt po terapeutických službách naďalej rastie. Teším sa, keď sa stretneme v rámci tohto 6-týždňového orientačného kurzu pre budúcich terapeutov! 

Lenka

Mgr. Lenka Madudová

Po úspešnom absolvovaní štúdia psychológie a niekoľkých kurzov zameraných na alternatívnejšie prístupy pomoci človeku som sa v roku 2017 začala naplno venovať individuálnej práce s ľuďmi. Dnes sa venujem predovšetkým individuálnym sedeniam na témy spojené so zdravím, telom a jeho symptómami, na ktorých mojim klientom pomáham pochopiť a odstrániť hlbšie príčiny ich ťažkostí. O svoje skúsenosti s tematikou psychosomatiky sa občas podelím v rámci článkov v časopise Balans. V posledných rokoch sa vzdelávam aj v oblasti online podnikania a technického prevedenia mojej práce do online priestoru, kde je tak dostupnejšia oveľa širšiemu publiku.

 

Teším sa, keď môžem poskytnúť pomocnú ruku budúcim a začínajúcim kolegom terapeutom, ktorí chcú vyštartovať do terénu s vlastnými službami. V rámci tohto 6-týždňového kurzu ti rada pomôžem lepšie sa zorientovať v tom, čo ťa na tvojej ceste terapeuta ešte len čaká.