Zdravá rovnováha
v pomáhajúcej profesii

Online workshop pre ženy v pomáhajúcich profesiách, 

ktorým záleží (aj) na vlastnej spokojnosti, pohode a zdraví. 

Myslíš aj ty pri vytváraní a nastavovaní svojich služieb primárne na svojich klientov – ich potreby a problémy?

 

Tento prístup je pre pomáhajúce profesie typický, ale vedela si, že z dlhodobého hľadiska je tiež neudržateľný?

Ak ako človek v pomáhajúcej profesii neberieš dostatočný ohľad aj na seba, svoje potreby, preferencie a limity – či už z dôvodu úmyselného uprednostňovania druhých alebo z dôvodu nedostatočného uvedomovania si seba a svojich potrieb – vytváraš nerovnováhu. 

 

Jej následky nepocítiš okamžite, no môžu ťa časom dobehnúť v podobe pociťovanej nespokojnosti a nepohody, únavy a, v niektorých prípadoch, zdravotných ťažkostí až vyhorenia. 

Aby si tomu mohla prechádzať a zaistiť si zdravé a udržateľné fungovanie v pomáhajúcej profesii,

tak potrebuješ svoj zámer pomáhať druhým prostredníctvom vlastných služieb rozvíjať nielen s ohľadom na tvojich klientov, ale aj s ohľadom na seba. V tomto bode je dôležité: 

Viac sa dozvieš aj v tejto krátkej video ukážke z workshopu. 

Ukážka z workshopu (úvod)

Ak patríš k ľuďom, pre ktorých sú udržateľnosť, vlastné zdravie, pohoda a spokojnosť dôležité,

tak si určite nenechaj ujsť tento online workshop, na ktorom

Od workshopu môžeš očakávať

Praktický postup

Nasleduj jednoduchý postup, ktorým ťa na workshope prevedieme, a získaj nástroj, ktorý budeš môcť ďalej samostatne používať a prispôsobiť tvojim potrebám.

Priestor pre teba

Zober si pero a papier a odpovedz si na podnetné otázky z workshopu v kontexte tvojich plánov, zámerov a služieb, aby si z workshopu vyťažila maximum.

Príklady a inšpirácie

Nechaj sa inšpirovať konkrétnymi príkladmi z praxe, ktoré ti rozšíria obzor a ukážu ti, ako môžeš cestou pomáhajúcej profesie ďalej kráčať zdravo a udržateľne.

"Páčilo sa mi, že workshop má jasnú štruktúru a postupnosť krokov a že mám teraz v rukách nástroj, ktorý určite ešte použijem, s ktorým viem aj bez lektora pracovať a ktorý viem ďalej rozširovať, ako to budem potrebovať. Najväčší aha-moment, ktorý som si z workshopu odniesla, spočíval v tom, že som si pôvodne myslela, že práca terapeuta bude moja ďalšia stanica a bude to to jediné, čo budem robiť a čo bude zdrojom mojich príjmov. Počas workshopu som si ale uvedomila, že to v mojom vnútri potrebujem v skutočnosti inak. S týmto uvedomením môžem teraz lepšie zamerať pozornosť a vybrať si, čo idem aktuálne ďalej rozvíjať."
Judita
účastníčka workshopu

Spoznaj, ako si nastavíš a udržíš zdravú rovnováhu:

vo svojich službách

Zisti, ako môžu vyzerať tvoje služby, aby riešili potreby tvojich klientov a aby v nich zároveň bol dostatočný priestor aj pre naplnenie tvojich potrieb, ktoré sú rovnako dôležité.

v prístupe k vzdelávaniu a získavaniu (ďalších) zručností

Na čo myslíš, keď uvažuješ nad ďalším kurzom alebo vzdelávaním, ktoré rozšíri tvoju paletu znalostí a zručností? Prednostne na svojich klientov, však? A čo tak do rozhodovania viac zahrnúť aj seba a svoje potreby?

pri výbere klientov, s ktorými chceš pracovať

Tvoji klienti niečo od teba potrebujú - tvoju pomoc, tvoju službu. Ale čo potrebuješ ty od nich? Poď to zistiť, aby si sa vyhla frustrácii a neodniesla si to tvoja láska k ľuďom, ktorá je na ceste pomáhajúcej profesie kľúčová 😉

pri začlenení tvojej cesty pomáhajúcej profesie do tvojho života

V otázke, ako skĺbiť svoje služby a svoju cestu pomáhajúcej profesie s, napríklad, ďalšou prácou, rodinou, inými povinnosťami a záujmami, býva veľa dilem. Vieš, aký model bude najviac vyhovovať tebe a tvojim potrebám?

a v akejkoľvek inej otázke alebo oblasti tej TVOJEJ cesty pomáhajúcej profesie

Čo o workshope ešte potrebuješ vedieť

Workshopom ťa bude sprevádzať

Veronika Madudová

"V pomáhajúcej profesii pôsobím viac než osem rokov a zo skúsenosti na vlastnej koži viem, že hlavne v začiatkoch a pod vplyvom eufórie z novej životnej kapitoly človek nezvykne myslieť na témy dlhodobej udržateľnosti toho, čo vytvára 🙂 Reflektovať nad tým ho obvykle nútia až prvé problémy. Tie zároveň prichádzajú s uvedomením, že sa im dalo predísť 🙂 Na tomto workshope ti preto chcem dať zopár dobrých tipov a podnetov, aby bola tvoja cesta pohodlnejšia a, samozrejme, dlhodobo udržateľná."