Nervové fitko pre terapeutov

Online kurz, na ktorom získaš jednoduché a efektívne praktické techniky

na lepšie zvládanie stresu – pre seba a pre prácu s klientmi 

Dostupných je 12 ks so 40% letnou zľavou (do 30.6.)

Súcitná únava a preťaženie na ceste terapeuta

Každý človek pôsobiaci v niektorej z pomáhajúcich profesií sa môže občas stretnúť s tým, že mal náročný deň alebo obdobie a cíti sa svojimi klientmi preťažený, zahltený alebo unavený. To môže mať rôzne príčiny – jednou z nich je fenomén s názvom súcitná únava.

Súcitná únava je charakterizovaná emocionálnym a fyzickým vyčerpaním, ktoré môže často viesť k pocitom apatie a emocionálneho odpojenia. Môžeme zaznamenať zníženú mieru empatie a súcitu. A ocitnúť sa o krok bližšie k vyhoreniu, kedy nás naša práca prestane napĺňať.

Byť odolný a mať porozumenie pre ťažké životné situácie, s ktorými nás klienti navštevujú, je priamo spojené s toleranciou na stresové podnety, ktorou my ako terapeuti disponujeme.

Online kurz Nervového fitka ti prináša know-how a techniky, vďaka ktorým dokážeš

Áno, jednoduché, rýchle a efektívne techniky Nervového fitka poslúžia TEBE, ale aj tvojim KLIENTOM.

Investícia do nástrojov

Osvojíš si vedecky podložené nástroje na reguláciu stresu a emócií, zvýšiš stresovú odolnosť a transformuješ svoj život, ale aj život tvojich klientov.

Investícia do zdravia

Prácou s nervovou sústavou vieš dosiahnuť lepší spánok, viac pohody, hormonálnu rovnováhu, funkčné trávenie a znížiť bolesť. Tvoje zdravie sa ti poďakuje.

Investícia do budúcnosti

Navýšením kapacity na stresové podnety a tolerancie na záťaže v podobe problémov tvojich klientov si zaistíš udržateľnejšiu budúcnosť v pomáhajúcej profesii.

Čo ťa v kurze čaká:

Teoretické videolekcie

ktoré ti priblížia fungovanie nervového systému. Spoznáš príznaky dysregulovanej nervovej sústavy - symptómy, ktorými môžeš trpieť ty alebo tvoji klienti. Dozvieš sa tiež viac o fungovaní mozgu a o stresových reakciách. A naučíš sa, ako techniky a cvičenia Nervového fitka správne používať u seba a u klientov.

11 jednoduchých a účinných cvičení

za pomoci ktorých budeš vedieť svoj nervový systém ukľudniť alebo v prípade potreby aj nabudiť. A rovnaký efekt budeš vedieť pomôcť docieliť aj svojim klientom.

Pracovný zošit "Spoznaj svoj nervový systém"

PDF "Rady a informácie pre bezpečné použitie cvičení z Nervového fitka"

Kedy ti cvičenia z Nervového fitka pomôžu

v práci so SEBOU samým

v práci s KLIENTOM

Čo je Nervové fitko?

Nervové fitko vychádza z najnovších poznatkov neurovedy a somatickej psychológie.

Najnovšie výskumy z oblasti neurovied a polyvagálnej teórie ukazujú na zistenie, že prácou s blúdivým nervom - naším najdlhším nervom v tele - vieme eliminovať negatívne dopady neustáleho stresu na naše telo.

Nervové fitko sa venuje práve precvičovaniu tohto nervu a jeho vytrénovaniu, aby nám fungoval správne a naša nervová sústava mohla byť v rovnováhe. Zvyšujeme si tak našu stresovú odolnosť a rezilienciu, čo sú v pomáhajúcej profesii veľmi dôležité zručnosti.

Už dávno nežijeme v dobe, kedy do terapie a práce s človekom zapájame iba úroveň mysle a mindsetu, ktorými vieme ovplyvniť všetko.

Naša myseľ si neustále meria sily s telom a tento kurz ti dokáže, akú neskutočnú silu skrýva naše telo a ako ho v žiadnom procese uzdravovania alebo rozvoja nesmieme v žiadnom prípade obísť.

S čím všetkým dokáže Nervové fitko pomôcť tebe alebo tvojim klientom:

Referencie klientov Nervového fitka

"Nervové fitko sa stalo bežnou súčasťou môjho života, a to hlavne pred spaním. Chcem ti poďakovať, Leni, za výborné a rýchle techniky, ktoré som naučila aj moju rodinu a darí sa nám zvládať napäté situácie oveľa lepšie. Taktiež som si všimla zaujímavý efekt na mojom trávení, už cca mesiac nepociťujem problémy, kvôli ktorým som vyhľadala tvoju pomoc."
Monika
"Dnes som vyskúšal cvičenia a som milo prekvapený. Akoby som dal mojej mysli dovolenku. Vôbec ma počas dňa nezalievajú otravné myšlienky, ktoré sme spolu riešili na sedení, a keď cítim, že prichádzajú, tak si spravím cvičenie orientácie v priestore a ten tok sa akoby zastavil. Som schopný sa potom sústrediť na činnosť, ktorú aktuálne vykonávam. Ani nevieš aké oslobodzujúce to pre mňa je po takej dlhej dobe."
Juraj
„Asi pred troma rokmi som trpela úzkosťami, strachmi, čoho dôsledkom bolo rapídne zníženie váhy, nesústredenie sa v práci, nič ma nebavilo. Vyskúšala som meditácie, rôzne alternatívne metódy čistenia, ale všetko pomohlo na chvíľu. Aby som mohla v živote fungovať, rozhodla som sa využiť rady psychiatra a začať užívať antidepresíva. Život sa dostal do normálnych koľají, pribrala som a cítila som sa dobre. Po roku som sa rozhodla, že tieto lieky začnem postupne vysádzať, ale zistila som, že moje strachy sa opäť vracajú, a tak som hľadala spôsob, ako by som si sama mohla pomôcť. Vtedy som spoznala Lenku a jej úžasné cvičenia z nervového fitka, ktoré som začala cvičiť pravidelne a zároveň som pokračovala v predlžovaní intervalov, kedy som brala antidepresíva, až som zistila, že ich už neberiem a stav sa mi zlepšil, strachy a úzkosť pominuli. Tento stav trvá dva mesiace, kedy vôbec neberiem lieky. V cvičení zostavy z nervového fitka naďalej pokračujem a verím, že tento môj stav potvrdím aj o 6 mesiacov, o rok. Dôležitá je pravidelnosť v cvičení.“
Katka

Čo o kurze ešte potrebuješ vedieť

Kurzom ťa bude sprevádzať

Lenka Madudová

"Som psychologička a autorka programu Nervové fitko - prevencia pred vyhorením. Aktuálne sa venujem firemným školeniam a prednáškam na témy stres manažmentu a vyhorenia. Klientom ponúkam individuálne antistresové terapie. V oblasti pomáhajúcej profesie pôsobím už viac ako 7 rokov. Sama som si prešla fázou vyhorenia, kedy som stratila chuť pracovať individuálne s klientmi a pozastavila som na pol roka prácu s ľuďmi. Problémy druhých ma obťažovali a nemala som na nich kapacitu. Zistila som, že takto nedokážem byť oporou ani pre druhých. Zachránilo ma práve zregulovanie nervového systému, ktoré chcem teraz ponúknuť aj tebe, aby tvoja cesta terapeuta bola pohodová a trvalo udržateľná."