Cesta terapeuta

Individuálny mentoring pre začínajúcich terapeutov

V programe Cesta terapeuta ti ako začínajúcemu terapeutovi individuálne pomôžeme lepšie spoznať tvoje prirodzené danosti, prepojiť ich s tvojou expertízou a vzdelaním a vyštartovať do praxe s tvojou unikátnou službou.

3 ingrediencie programu Cesta terapeuta

Individuálna analýza

tvojich prirodzených daností a kľúčových aspektov tvojej budúcej terapeutickej praxe

Individuálne konzultácie

k strategickým otázkam a praktickým krokom, ktoré ťa pripravia na štart do praxe

Praktické nástroje a obsahy

pre udržateľnú terapeutickú prax - pre teba a tvojich budúcich klientov

Prečo program Cesta terapeuta?

Pretože práve v začiatkoch tvojej cesty uvítaš priestor, v ktorom:

Čo ti program Cesta terapeuta ponúka:

Individuálne informácie z úrovne tvojej duše

Tvoja individualita stojí v jadre tohto programu a rozhoduje o tom, ako bude tvoja cesta vyzerať. Všetky informácie a usmernenia, ktorými ti pomôžeme sa na tvojej ceste terapeuta lepšie zorientovať, dostaneš z úrovne tvojej duše. To je naša špecialita a zároveň hodnotná navigácia pre teba, ktorá ťa zaručene nebude odvádzať od tvojej prirodzenosti.

Budovanie tvojej praxe vďaka akčným krokom

Program ti poskytne asistenciu na viacerých úrovniach naraz. Jednak ti pomôže jasnejšie uchopiť seba – tvoje dary, potenciály a vhodné formy pre tvoje služby a prácu s tvojimi klientami. Všetko, čo sa o sebe a svojich možnostiach dozvieš, zároveň premeníš na akčné kroky, vďaka ktorým sa tvoj sen o práci terapeuta môže premeniť na realitu.

Praktickosť a uchopiteľnosť všetkých informácií

Z informácií, ku ktorým sa vieš dopátrať, nie je vždy zrejmé, ako ich práve TY môžeš na svojej ceste uplatniť. Na individuálnych konzultáciách preto dohliadneme na to, aby všetky informácie, ktoré už máš alebo ktoré v programe ešte len dostaneš, boli pre teba prakticky použiteľné.

Naplnenie tvojich aktuálnych potrieb

Program ťa vyzdvihne v tom bode, v ktorom sa ako začínajúci terapeut aktuálne nachádzaš. Témy, úlohy a praktické kroky, ktorým sa budeš v programe intenzívne venovať, vyplynú z tvojich individuálnych potrieb. Dostaneš priestor pre všetky tvoje otázky a pomoc s konkrétnymi výzvami, s ktorými sa na svojej ceste terapeuta potýkaš.

Rozšírenie tvojej výbavy o nové nástroje

V tvojej výbave terapeuta by nemali chýbať také nástroje, ktoré ti pomôžu efektívne pracovať s druhými ľuďmi, ale tiež také, ktoré ti pomôžu sa o seba v tejto pomáhajúcej profesii adekvátne starať. Preto sme pre teba prichystali hodnotné podporné obsahy, ktoré prispejú k udržateľnosti tvojej terapeutickej praxe.

Kvalitná podpora skúsených mentoriek

Vieme si navnímať teba, tvoje individuálne danosti a potreby a vcítiť sa do tvojej perspektívy, z ktorej ti poradíme vždy, keď to budeš potrebovať. Po boku ti však radi budeme stáť aj s našou vlastnou skúsenosťou terapeutiek, ktoré svoju prax vybudovali od základov a poznajú, ako to chodí.

Sme tu pre teba, ak:

Na cestu programom dostaneš svoj kompas

Kompas je špeciálne pre tento program vyvinutá pomôcka, 

ktorú dostaneš hneď na začiatku tvojej cesty programom a v ktorej nájdeš hodnotné individuálne informácie z úrovne tvojej duše.

 

V prehľadnom PDF formáte sa dozvieš informácie relevantné pre tvoju terapeutickú prax, ktoré ťa na tvojej ceste budú inšpirovať a navigovať a ktoré môžeš prakticky aplikovať. Všetkým týmto informáciám sa budeme venovať aj na individuálnych sedeniach, ktoré sú súčasťou programu Cesta terapeuta.

 

Informácie v Kompase sú rozdelené do týchto kapitol:

Ja ako terapeut

Dozvieš sa, čo je to najdôležitejšie, čo by si mal o sebe v úlohe terapeuta vedieť a čo ti zároveň pomôže položiť pre tvoju terapeutickú prax pevné a udržateľné základy.

Ako pomáham

Spoznáš, čo je tvoj hlavný dar duše a aký prínos dokážeš vďaka nemu sprostredkovať tvojim klientom. Vyjasníš si, s čím im dokážeš pomôcť a kde sú hranice tvojej pomoci.

Ako pracujem

Zistíš, ako môžeš svoje prirodzené dary lepšie prepojiť s naučenými metódami a technikami práce s človekom a aké formy sú pre tvoje služby vhodné a prospešné.

Moje tiene

Posvietiš si na to, čo ti bráni chopiť sa úlohy terapeuta a naplno zapojiť svoje danosti, aby si ako terapeut zažíval spokojnosť a rovnaký pocit z teba mali aj tvoji klienti.

Prezentácia

Dozvieš sa, aké formy komunikácie a prezentácie sú v súlade s tvojou prirodzenosťou a ty ich môžeš bez obáv používať ako svoj rukopis.

Čo si odnesieš z programu

Individuálny mentoring Cesta terapeuta sa prispôsobuje tvojim individuálnym potrebám a odchádzať z neho budeš s:  

Tvoj sen o práci terapeuta v mentoringu Cesta terapeuta naberie jasné a stabilné kontúry, ktoré s našou podporou pretavíš do reality a vyštartuješ do praxe. 

Čo povedali o programe jeho absolventi?

"Uvažovala som nad tým, že sa terapiám budem venovať ako mojej hlavnej pracovnej náplni, no neboli mi jasné kroky, ktoré k tomu vedú. V programe Cesta terapeuta som si postupne vypracovala spôsob, akým je vhodné pristupovať k sebe samej, ale aj k môjmu klientovi, aby bola moja terapia jednak obohacujúca preňho a zároveň naplňujúca aj pre mňa. Najväčší aha moment bol, keď som dostala informácie k môjmu daru duše, ktorý v rámci terapií môžem prirodzene viac zapájať. Ten som akosi vnímala a cítila už pre tým, ale nemala som ho takto jasne pomenovaný. To pomenovanie mi veľmi pomohlo ho prijať, pochopiť a zaradiť tak do mojej terapeutickej praxe a súčasne aj do môjho života. Som si sebou istejšia a viem, že to, čo robím, je správne. Úplne inak vnímam svojich klientov a teraz si viac uvedomujem, čo je tá dôležitá vec, ktorú im viem odovzdať. Výzvou pre mňa na mojej ceste bola spočiatku štruktúra. Program mi pomohol pochopiť, aká je štruktúra pre mňa veľmi dôležitá a ako ju viem zapojiť do mojej praxe. Sama by som sa do toho veru nepustila 😀 Najviac si cením postupnosť krokov, ktorú mi program dal. Veľmi sa mi páčil výstup tohto programu, v ktorom mi opäť pomohla štruktúra — vytvorila som si svoju webstránku a ďalšie materiály, ktorými viem klienta osloviť a zacieliť svoju službu."
Vierka Chomová
Diagnostika zdravia pomocou ERI
"Program mi priniesol veľa aha momentov. Veľmi veľa mi dali individuálne sedenia, pretože boli o mne a plné individuálnych odporúčaní. Tento individuálny sprievod vnímam veľmi pozitívne, pretože odstráni počiatočný chaos. Mám veľa myšlienok, veľa informácií, ale ktoré sú skutočne pre mňa a čo si mám z nich vybrať? Tento program mi dal odpovede na všetky tieto otázky. Prestala som sledovať ďalšiu tonu kurzov, pretože program obsahoval všetko – utriedenie, vedenie, ale aj kopec praktických informácií. Všetky individuálne informácie, ktoré som dostala, mali na mňa taký efekt, že „wow, to chcem skúsiť!“. Sama som sa do ničoho nemusela nútiť a prišlo mi to ako super nápad. Bolo v tom nadšenie, ktoré vychádzalo zvnútra. Všetky kroky, ktoré som zapojila aj skutočne fungovali a posunuli ma na mojej ceste terapeuta ďalej."
Petra Penkert
Aromaterapia
"Na začiatku programu som sa nachádzala v bode, v ktorom som bola stratená. Vedela som o svojich daroch a talentoch, no nedôverovala som si a nevedela som, akou cestou sa mám vybrať. Dnes je už všetko ináč – už poskytujem vlastné terapie a služby a našla som prostredníctvom programu novú cestu a stratégiu. Sprievod skúsených terapeutov môžem len odporučiť ako výbornú pomocnú ruku. Celý program je vystavaný ako mozaika, každá jedná časť – teoretická a praktická - bola dokonalá a ja som zažila veľké aha momenty. V mojom prípade mi celý tento program pomohol vyjsť zo strachu a začať dôverovať svojim schopnostiam. A čo je najdôležitejšie: konečne som vykročila do AKCIE. Absolvovala som už veľmi veľa rôznych školení, no tie mnou iba tak prešli. V rámci tohto programu som okamžite išla do akcie. Dostať informácie na mieru, ktoré človek dokáže hneď prakticky uplatniť, je nevyčísliteľná hodnota. Seba potvrdenie, nasmerovanie a navigácia to sú hlavné prínosy, ktoré by som rada vyzdvihla. Tento program bol výborný aj v tom, že človek má podporné prostredie, ktoré ho podrží v začiatkoch. Otvorila sa mi úplne nová cesta, prinieslo mi to kopec inšpiratívnych podnetov a hlavne teraz viem, aké kroky mám ďalej podnikať. "
Andrea Schulte
Intuitívne terapie
"Hneď na začiatku programu som sa dozvedela, čo je môj špecifický dar a ako ho viem spojiť s numerológiou, ktorej sa venujem. Pochopila som, ako viem použiť numerológiu ako nástroj na pozdvihnutie klienta z energetického nedostatku, ktorým aktuálne trpí. Začala som budovať svoju terapeutickú prax s týmto poznaním a odhodlala som sa pracovať s mojimi prvými klientami 🙂 Počas programu som sa začala viac a hlbšie zaoberať sebou a mojím okolím a to malo priamy dopad aj na moju terapeutickú prácu. Ak by som celú túto cestu absolvovala sama a bez doprovodu, tak by na nej dozaista vzniklo mnoho otáznikov a neviem, či by som dnes bola tam, kde som. Vďaka individuálnemu prístupu v tomto programe som mala s kým konzultovať jednotlivé kroky, čo mi dalo istotu a pomohlo mi to nezaseknúť sa. Verím, že sa týmto moja prax rozbehne naplno."
Katka Zábojníková
Numerológia

Chceš sa o programe dozvedieť viac?

Kontaktuj nás vyplnením kontaktného formulára nižšie pre bližšie informácie k mentoringu Cesta terapeuta.

kontaktuj-nas